Autor Wątek: Suplementy w ciąży  (Przeczytany 441 razy)

KLiza

• Newbie

• *
  • 3
Suplementy w ciąży
« dnia: Luty 20, 2017, 08:47:49 pm »
Witam wszystkie przyszłe mamy :) Chciałam się zapytać jakie suplementy bierzecie, w których okresach ciąży?

W-Ewelina

• Newbie

• *
  • 5
Odp: Suplementy w ciąży
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2017, 11:39:55 pm »
Hej :) Wśród suplementów dla kobiet w ciąży te najważniejsze to oczywiście kwas foliowy, niezwykle ważny dla rozwoju dziecka, odpowiada mm in. za rozwój układu nerwowego, ważne żeby brać go już od początku, bo niedobór kwasu foliowego może się źle skończyć, tutaj coś więcej w temacie: http://www.swiadomemacierzynstwo.com/suplementacja Inne równie istotne suplementy to kwas DHA, czyli te z rodziny omega3, również wspomaga rozwój komórek nerwowych i wzroku. Dalej mamy jod odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie tarczycy u dziecka. Jeszcze witamina D3, która utrzymuje prawidłową gospodarkę wapniowo-fosforanow. Ale to tak z grubsza, ogólnie to lekarz powinien trzymać rękę na pulsie :)

WiolettaR

• Newbie

• *
  • 6
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2017, 11:50:43 pm »
Kwas foliowy jest bardzo ważny, ja dopiero się staram o dziecko, a mój lekarz już polecił mi brać go regularnie  :o :)

B_Klarysa

• Newbie

• *
  • 2
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 27, 2017, 11:03:26 pm »
Moje Drogie najlepiej zakupić sobie kompleksowe suplementy, które mają wszystkiego po trochę w odpowiednich dawkach np, falvit czy pregna - są nieco droższe ale się opłaca. Pamiętam jak na początku ciąży zaczęłam łykać wszystko oddzielnie to czułam się jak balon po tym łykaniu, a jak rozkładałam sobię to na różne pory to oczywiście połowy zapominałam :P 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16